بین المللی - معرفی 10 جاذبه برتر گردشگری هندوستان

معرفی 10 جاذبه برتر گردشگری هندوستان

تاریخ انتشار: 1396/12/29

دسته بندی: بین المللی

تاج محل

تاج محل یکی از بناهای تاریخی هندوستان می باشد که جزو شاهکارهای معماری محسوب می شود. این بنا به دستور شاه جهان به مناسبت یادبود همسرش ساخته شد. این بنا به قطره اشک بر گونه ابدیت نیز شهرت دارد. تاج محل از سنگ مرمر ساخته شده و دارای چندین ساختمان و محوطه زیبایی می باشد که با بوته و درخت و حوض احاطه شده است. اخیرا تاج محل به عنوان یکی از عجایب هفت گانه جهان شناخته شده است.

تاج محل

مرداب های کرالا ، بهشت وصف نشدنی در هند

مرداب ها و دریاچه های زنجیره ای در ایالت کرالا هند ، میزبان گونه های مختلفی از آبزیان و از جمله نقاط دیدنی هندوستان می باشد. در این مکان می توانید انواع لاک پشت ، قورباغه ، سمور را مشاهده کنید. به وسیله قایق های ساخته شده از برنج می توانید این مرداب ها را بپیمایید.این دریاچه ها و مرداب ها در مجاورت دریای عرب قرار دارند.

مرداب های کرالا

هتل قصر دریاچه هندوستان

این هتل ۵ ستاره در گذشته قصری سلطنتی بوده است که مورد استفاده پادشاهان هند و سیاست مداران انگلیسی قرار می گرفته است. این هتل هیچگونه راه ارتباطی از طریق خشکی ندارد و مسافرین این هتل توسط قایق هایی که برای همین کار تعبیه شده جا به جا می شوند.

هتل قصر دریاچه هند

معبد ویروپاکشا

این معبد یکی از قدیمی ترین معابد هندوستان می باشد که در شهر هامچی قرار گرفته است. ساخت این معبد به قرن 7 قبل از میلاد مسیح بر می گردد. این معبد در ابتدا مقبره کوچکی بوده است که کم کم به مجتمعی بزرگ تبدیل شد . در تاریخ در مورد این معبد افسانه های زیادی روایت شده است. نمای این معبد در واقع فرمی خمیده از خدای هندو است.

معبد ویروپاکشا

پارک ملی کانها

یکی از بزرگترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری هندوستان پارک ملی کانها می باشد. این جنگل دارای دشت ها و دره های بسیار زیبا و جنگل های بامبو می باشد. بخش اعظم این پارک زیستگاه خزندگان ، پرندگان ، حیوانات اهلی و وحشی می باشد. از جمله این حیوانات می توان به آهو ، گوزن ، گرگ ، میمون ، ببر ، طاووس اشاره نمود.

پارک ملی کانها هند

ساحل پالولم هند

یکی از مهیج ترین جاذبه های گردشگری هندوستان ، ساحل پالولم است که در جنوب غربی گوا قرار گرفته است. این ساحل با ۱.۵ کیلومتر وسعت یکی از بزرگترین مجموعه ها برای قایق سواری ، ماهی گیری ، شنا و تفریحات آبی می باشد.این ساحل توسط پرتگاه های بلند احاطه شده است که در عین حال دارای ساحل زیبا و آرامی می باشد.

ساحل پالولم هندوستان

شهر کویری جایسالمر

شهر جایسالمر یک شهر کویری در مجاورت مرز پاکستان و در صحرای تمار واقع شده است. معماری این شهر قدیمی و ترسناک می باشد. به دلیل وجود ماسه های شنی طلایی رنگ ، جایسالمر به شهر طلایی مشهور شده است. در این شهر عمارت های بزرگ و تاریخی قرار دارد که قسمت هایی از این بناها برای بازدید عموم باز گذاشته شده اند.

شهر کویری جایسالمر هند

معبد هارماندیر صاحب هند

این معبد طلایی یکی از زیارتگاه های مقدس هندوستان می باشد که با سبک هندو و اسلامی بنا شده است.این معبد در پنجاب هند قرار گرفته است. گنبد طلایی این معبد به شکل گل نیلوفر آبی می باشد. این معبد در میراث جهانی یونسکو نامزد شده است.این معبد در قرن ۱۶ میلادی توسط استاد راماداس جی بنا شده است.

معبد هارماندیر صاحب هند

شهر باستانی واراناسی

شهر واراناسی یا شهر مردگان یک شهر مقدس است که در ساحل رود گنگ قرار گرفته است. این شهر هم می تواند چهره خوب و هم چهره بدی از هندوستان نشان دهد. در واراناسی مردم برای مردن می آیند. مردم هندوستان معتقدند که اگر شخصی در واراناسی درگذشت و در رود گنگ سوزانده شود هرگز به این جهان برنمی گردد و روحش به سعادت می رسد. این شهر جزو قدیمی ترین شهرهایی است که مسکونی شده است.

شهر باستانی واراناسی

غارهای شگفت انگیز آجانتا

این غارها ۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده اند.درون این غارها نقاشی و دست نوشته های بودایی به وفور یافت می شود. این غارها در سال 1819 توسط انگلیسی ها یافت شدند. از جمله برجسته ترین آثاری که در این غارها یافت می شود می توان به نقاشی هایی از خیابان های شهر ، جنگل ها ، کوه ها و میدان های جنگ نام برد.

غارهای-شگفت-انگیز-آجانتا


رزرو هتل و هتل آپارتمان

اطلاعات گردشگری بین المللی

تبلیغات

Themeforest Audiojungle Grahpicrive Tutsplus