بین المللی - کشفیات جدید از مصر باستان که جهان را تکان داد

کشفیات جدید از مصر باستان که جهان را تکان داد

تاریخ انتشار: 1396/12/22

دسته بندی: بین المللی

 

 

 

 

گورستان توت

کشف جدیدی که در ابتدای سال 2018 رخ داد به همگان ثابت کرد که قرار است یک سال جالب (خصوصا برای باستان شناسان مصر) پیش رو داشته باشیم.در خارج از شهر مینیا ، گورستانی بزرگ بیرون افتاد که مربوط به خانواده های افراد مذهبی مصر می باشد که در خدمت توت بوده اند.در یکی از این مقبره ها غیر از اجساد ، هزار مجسمه دیگر نیز کشف شده است.همچنین یکی دیگر از اکتشافات عجیب دیگر ، پرنده های مومیایی ، مقبره های مومیایی شده و حیوانات می باشد.محققان زمان بررسی این کشفیات رو حدود ۵ سال تخمین زده اند.

مقبره توت

مجسمه آسپلتا

حفاری هایی که اخیرا در شهر دانگیل مصر انجام شد منجر به کشف تکه هایی از مجسمه آسپلتا شد که با قرار دادن آنها کنار هم ، صورت این مجسمه نمایان شد. محققان عمر این مجسمه را 2600 سال تخمین زده اند.

مجسمه آسپلتا

مقبره های شهر لوکسور

شهر لوکسور مصر باستان به دلیل سبک های معماری و مقبره هایش شهرت فراوانی دارد.اخیرا مقبره هایی در این شهر کشف شد که مربوط به اشخاص رده بالای مصر می باشد و قدمت آنها 3500 سال می باشد. با توجه به تزئینات روی دیواره ها ، این اشخاص در زمان آمن هوتب دوم مومیایی شده اند.

مقبره های شهر لوکسور

فرزندان خنوم آ

در سال 1907 ، در 400 کیلومتری جنوب قاهره ، یک جفت مومیایی که قدمت آنها به 4000 سال می رسد کشف شد.نام این مومیایی ها خنوم ناخت و ناخت آنخ می باشد که از طبقه اشراف مصر بوده اند.روی هر مقبره نام (خنوم آ) که یک نام مونث می باشد دیده می شد که مشخص می کرد مادر این دو مرد بوده است.البته دانشمندان نتوانستند اثبات کنند که این شخص مادر آنها بوده و یا اینکه این دو با هم برادر هستند.بعد از بررسی های باستان شناسان روی جمجمه و سایر ویژگی های فیزیکی این دو جسد متوجه شدند که این دو با هم نسبتی ندارند.اما در سال 2018 تست دی ان ای راز این دو مومیایی را فاش کرد و مشخص شد که این دو مادر یکسانی داشته اند.

فرزندان خنوم آ

دریچه و کانال های آب هرم جیزا

هرم جیزا 2600 سال پیش از میلاد مسیح ساخته شد و تا کنون برای دانشمندان به صورت یک راز سر به مهر باقی مانده است. برای ساخت این هرم از حدود 170000 هزار تن سنگ آهک ساخته شده است.در این هرم کانال هایی از آب کشف شده که دریچه ای تازه بر روی محققان گشوده است.

هرم جیزا

اتاقی مخفی در هرم جیزا

اخیرا محققان اتاقی مخفی در هرم جیزا پیدا کرده اند و هنوز مشخص نشده که هدف از ساخت آن چه بوده است.احتمال دارد در داخل آن مقبره یا اشیای مختلفی وجود داشته باشد. اما در حال حاظر هیچ دستگاهی موفق به رصد داخل آن نشده است. محققان احتمال می دهند که در داخل این اتاق ، حفره هایی وجود داشته باشد که راه به جاهای دیگر می برند.

اتاق مخفی در هرم جیزا


رزرو هتل و هتل آپارتمان

اطلاعات گردشگری بین المللی

تبلیغات

Themeforest Audiojungle Grahpicrive Tutsplus