بین المللی - هرم خورشید و ماه، شکوه تمدن مایا در مکزیک

هرم خورشید و ماه، شکوه تمدن مایا در مکزیک

تاریخ انتشار: 1396/06/07

دسته بندی: بین المللی

آشنایی با بزرگترین هرم های جهان

 

 

 ۵۰۰ سال بعد آزتک ها با هرم ها و مکان های مقدس خاصشان به این شهر آمدند و اینجا را تبدیل به شهری زیارتی کردند. در این شهر باستانی هرم های خورشید و ماه جاذبه ای باشکوه است.

هرم های ماه و خورشید تصویری از شکل کوه های اطراف دره را منعکس می کنند و در مرکز شهر تئوتیئواکان (Teotihuacan) قرار گرفته اند. در زیر این هرم ها ساختمان های قدیمی قرار دارد و شاید مقبره رهبران این شهر هم در میان دیوارهای سنگی آن ها باشد. هرم خورشید یکی از بزرگ ترین هرم های جهان است و برای ساختش از سه میلیون تن سنگ، آجر و  پاره آجر استفاده شده است و جالبه که در درست کردن این هرم از هیچ چرخ، ابزارهای فلزی و حیوانات بارکش استفاده نشده است. هرم خورشید در سال ۲۰۰ بعد از میلاد با ۶۳ متر ارتفاع و ۲۱۵ متر مربع مساحت ساخته شد.

هرم خورشید که بعد از سال ها در ابتدای قرن ۲۰ بازسازی شد یکی از بزرگ ترین بناهایی است که در آمریکای باستان ساخته  شده است. در سال ۱۹۷۱، باستان شناسان یک راه ورودی ناشناخته و ۹۷ متری را کشف کردند که به سمت غاری می رفت که دقیقا در زیر نوک هرم خورشید قرار داشت.  زمانی در این غار یک چشمه ی طبیعی بود که همچنان مقداری زغال چوب در دالان های آن وجود دارد که احتمالا نشان از مراسمی دارد که با آب و آتش برگزار می شد.

بعد از بالا رفتن از ۲۴۸ پله و رسیدن به بالای هرم می توانید خیابان Dead را ببینید، خیابانی ۷۶ متری که به هرم ماه که در سمت شمال قرار دارد ختم می شود. هرم ماه چند سالی بعد از هرم خورشید ساخته و ساختش در حدود سال  ۲۵۰ بعد از میلاد تمام شد، به هرم ماه که نگاه می کنید با اینکه فقط ۱۵۰ متر طول دارد اما در راستای ارتفاع هرم خورشید است و این به این دلیل است که در ارتفاع بلندتری ساخته شده است.

در میدانی در نزدیکی این هرم ها ۱۲ سکو هست که احتمالا بر روی آن ها مراسم مذهبی انجام می شد. اخیرا در حفاری های که در نزدیکی راه پله های هرم ماه انجام شده به اسکلت هایی رسیده اند که در کنار آن ها سنگ های سبز و سنگ های سیاه شیشه ای قرار داشت. در اینجا به غیر از اسکلت انسان، اسکلت حیواناتی که قربانی می شدند هم وجود داشت. مقبره هایی که تا به حال در شهر تئوتیئواکان کشف شده اند نشان می دهند که حتی مقبره های مهمتری در قلب این هرم وجود دارد.


جهت رزرو داخلی و خارجی کلیک کنید

اطلاعات گردشگری بین المللی

تبلیغات

Themeforest Audiojungle Grahpicrive Tutsplus