اخبار ایران - حمام تاریخی قلعه همدان

حمام تاریخی قلعه همدان

تاریخ انتشار: 1396/06/16

دسته بندی: اخبار ایران

زیبا ترین حمام تاریخی ایراناگر بخواهید درباره ی تعدادی از زیباترین حمام های تاریخی ایران حرف بزنید حتما حمام قلعه ی همدان یک پای  ماجراست! اینکه می گوییم حمام تاریخی منظورمان گذشته های خیلی خیلی دور نیست چون به احتمال خیلی زیاد حمام در سال های پایانی دوره ی قاجار درست شده است.

ی

البته فکر نکنید هنوز هم کسانی هستند که در اینجا حمام می گیرند چون این حمام هم مثل خیلی از حمام های تاریخی دیگر ایران کاربری خودش را عوض کرده! و با یک سری نوسازی ها و مرمت هایی که در سال های گذشته روی در و دیوارش انجام شده تبدیل به موزه ای زیبا شده است.

مجسمه ی جلوی در ورودی، تنها مجسمه ی این حمام نیست و به غیر از آن مجسمه های دیگری هم در موزه ی حمام هستند که با دیدن آن ها فکر می کنید واقعا در حمامی واقعی هستید و با افراد قدیمی سروکار دارید. در این حمام تعدادی رگ زنی اتفاق افتاده که این اتفاق در قالب مجسمه به نمایش در آمده است. البته در یک دوره ای در اینجا سفره خانه هم بود و می توانستید بعد از دیدن موزه و حمام برای استراحت و امتحان طعم غذاهای محلی به آنجا بروید ولی انگار مدتیه که جمع شده است. موسیقی زنده ای که در این سفره خانه پخش می شد کاملا مناسب حال و هوای سنتی حمام بود و غذا خوردن را لذتبخش تر می کرد.


جهت رزرو هتل های ایران با کارشناسان ما کلیک نمائید

اطلاعات گردشگری اخبار ایران

تبلیغات

Themeforest Audiojungle Grahpicrive Tutsplus