اخبار ایران - هتل صخره ای لاله کندوان تبریز | سومین هتل صخره ای در جهان

هتل صخره ای لاله کندوان تبریز | سومین هتل صخره ای در جهان

تاریخ انتشار: 1396/05/22

دسته بندی: اخبار ایران

سومین هتل صخره ای در جهان

 

 

روستای کندوان منطقه‌ای ییلاقی از رشته کوه‌های سهند، یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است. ساخت هتل بین‌المللی صخره‌ای لاله کندوان در این روستا شرایط مناسبی را برای اقامت گردشگران فراهم کرده است.کندوان یکی از روستای‌های کهن ایران در دامنه رشته کوه سهند است.

خانه‌های این روستا به شکل کندوی عسل در دل کوه ساخته شده‌اند.به نظر باستان‌شناس انگلیسی، دیوید روال، قدمت کندوان به دوران غارنشینی باز می‌گردد. معماری کندوان بر مهارت ایرانیان در دوران مادها گواهی دارد.واژه کندوان از لفظ کندو آمده و به نوع معماری خانه‌ای این روستا بر‌می‌گردد.

فرم اولیه این صخره‌های کله قندی بر اثر فوران آتش‌فشان کوه‌ سهند ایجاد شده است.زندگی ساکنان کندوان در قالب بافت قدیمی امری استثنایی در دنیا به شمار می‌رود. گرچه در برخی مناطق نزدیک روستا نیز خانه‌های جدید بنا شده است. در حال حاضر ۱۰۰ خانوار و حدود ۷۰۰ نفر ساکن این روستای شگفت‌انگیز و استثنایی هستند.هتل بین‌المللی لاله کندوان، اقامت‌گاه مسافران این منطقه است.

هتلی که به باور سازندگان آن در میان هتل‌های صخره‌ای جهان قابل توجه است.هتل لاله کندوان ۱۶ اتاق دارد که همگی در درون صخره‌ها ساخته شده‌اند. ظرفیت این هتل نیز در حدود ۴۲ نفر است. گرمایش اتاق‌ها در زمستان از طریق کف صورت می‌گیرد. برخی از اتاق‌ها دارای جکوزی هستند. این هتل همچنین رستوران، پارکینگ و کافی نت دارد.


جهت رزرو هتل های گیلان با کارشناسان ما کلیک کنید

اطلاعات گردشگری اخبار ایران

تبلیغات

Themeforest Audiojungle Grahpicrive Tutsplus