اخبار ایران - روستای وردیج | طبیعت بکر و زیبا در نزدیکی تهران

روستای وردیج | طبیعت بکر و زیبا در نزدیکی تهران

تاریخ انتشار: 1396/06/16

دسته بندی: اخبار ایران

آشنایی با روستای وردیج و واریش


 

در نزدیکی تهران، مکان هایی وجود دارد که دیدن و سفر به آنها در آخر هفته ها بسیار مناسب است. در سمت غربی تهران، دو روستای وردیج و واریش، روستاهایی در دل کوه های البرز، هستند، که طبیعتی بسیار زیبا و بکر دارند. درختان گیلاس در فصل بهار در روستای وردیج یا روستای آدم سنگی به خوبی خود را نشان می دهند. از جمله دیگر جاذبه های وردیج تهران، تخته سنگ هایی است که به شکل های مختلفی هستند. دلیل این اشکال، فرسایش آنها می باشد.

برای رفتن به روستای وردیج درجاهای دیدنی تهران ، باید وارد اتوبان تهران-کرج، بعد از آن دومین فرعی که تابلو "شهرک دانشگاه صنعتی شریف و مترو وردآور" شوید، بعد از رد کردن زیر گذیر وارد بلواری به نام شهید اردستانی می شودی که با گذشت 1 کیلومتر به جاده باریکی در سمت راست خود می رسید. 12 کیلومتر بعد به روستای وردیج می رسید. در این مسیر به رودخانه ای می رسید که در ادامه آن این دو روستا قرار گرفته اند. در ادامه این روستای آدم سنگی رو بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

آرامش و زیبایی

بعد از روستای وردیج تهران، با ادامه دادن مسیر به روستای واریش می رسید. فاصله این دو روستا حدودا 4 کیلومتر می باشد. چشمه ای در قسمت پایینی این روستا قرار گرفته است. این روستا بافت قدیمی دارد و در میان کوه ها احاطه شده است. این روستا مکان مناسبی برای کوهنوردان است. مسیر کوهنوردی این محل، هموار است و می توان به همراه خانواده از طبیعت و زیبایی های این محل استفاده کرد. با ادامه دادن این مسیر به رودخانه و دامنه سرسبزی می رسید که به سرچشمه معروف است. مسیر کوهنوردی این روستا، مسیر صعود به قله پهنه حصار و گندم چال می باشد.جهت رزرو هتل های تهران با کارشناسان ما کلیک نمائید

اطلاعات گردشگری اخبار ایران

تبلیغات

Themeforest Audiojungle Grahpicrive Tutsplus